Jeśli planujesz kupno nowego materaca, z pewnością stoisz przed nie lada wyzwaniem, którym jest odpowiedni wybór podłoża na kolejne lata. Wiele informacji na temat rodzajów i właściwości poszczególnych produktów może przytłaczać zwłaszcza te osoby, które dokonują zakupu tego typu po raz pierwszy. Na co zwrócić uwagę i czym kierować się podczas wyboru odpowiedniego podłoża do spania? Przygotowaliśmy poradnik zakupu materaca krok po kroku!

Podejmij właściwą decyzję

Biorąc pod uwagę ilość czasu, jaką średnio spędzamy w łóżku – a jest to łącznie aż ⅓ życia! – na materacu nie warto oszczędzać. To jeden z elementów sypialni odpowiedzialny za szereg następstw, takich jak samopoczucie w trakcie dnia, ewentualne bóle pleców czy stopień wyspania. Ponadto jest to inwestycja na długie lata – wystarczy odpowiednio zadbać o produkt, by cieszyć się nim jak najdłużej. Sam wybór odpowiedniego dla nas rodzaju materaca zajmuje zwykle najwięcej czasu – trzeba przebrnąć przez gąszcz informacji, by podjąć możliwie najtrafniejszą decyzję odnośnie podłoża do spania. Wśród najbardziej znanych i polecanych rodzajów możemy znaleźć: materace piankowe, kieszeniowe lub lateksowe. Czym się różnią?

Materace piankowe

Zakup materaca przez Internet - krok po krokuW dzisiejszych czasach technologia jest na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu na rynku dostępne są materace do spania najwyższej jakości, a stworzone są z pianki wysokoelastycznej. Są odporne na wszelkie wgniecenia, a dodatkowo posiadają wiele punktów podparcia, co powoduje, że możemy być spokojni o prawidłowe ułożenie kręgosłupa w trakcie snu. Wśród materacy piankowych można znaleźć jeszcze odrębny rodzaj stworzony z pianki termoelastycznej – reagują zarówno na nacisk, jak i na temperaturę użytkownika. Materac termoelastyczny gwarantuje równomierne podparcie dla kręgosłupa oraz dla całego ciała. Wykorzystywany jest zazwyczaj jako materac ortopedyczny ze względu na lecznicze właściwości. Wśród zalet materaca piankowego można wymienić między innymi spore zróżnicowanie pod kątem twardości, a także antyalergiczność.

Materace kieszeniowe

To innowacyjny model, który z powodzeniem zastąpił tradycyjne materace sprężynowe. Każda sprężyna jest umieszczona w osobnej kieszeni, co powoduje wiele elastycznych punktów będących podparciem dla ciała użytkownika. Na rynku dostępne są różne rodzaje twardości wśród materacy kieszeniowych, a te najnowsze modele charakteryzują się siedmioma strefami w jednym egzemplarzu.

Materac lateksowy

Lateksowy rodzaj podłoży do spania charakteryzuje się dużą elastycznością i trwałością materiału. Zapewnia prawidłowe podparcie ciała i wysoki komfort w trakcie snu. Materace lateksowe zaliczane są do podłoży miękkich, a wyróżnia je między innymi wysoka antyalergiczność i antybakteryjność. Co więcej, posiadają system otworów we wnętrzu, co powoduje, że są staje poddawane wentylacji, niwelując ryzyko wystąpienia bakterii.

Wiedząc, jakie cechy są charakterystyczne dla powyższych modeli materacy, wystarczy wybrać odpowiednie podłoże dla siebie i złożyć zamówienie przez strony internetowe. Warto także przy okazji zdecydować, czy nie potrzebujemy pozostałych akcesoriów do wyposażenia sypialni, np. poduszki, koce i inne, by móc zaoszczędzić pewną sumę na jednorazowej dostawie produktów. Do najpopularniejszych należą m.in. abcsnu.pl czy online-materace.pl. Pozostałe sklepy internetowe można szybko sprawdzić na stronie https://hilding.pl/sklepy-z-materacami.