To pytanie, które zadają sobie wszystkie osoby ceniące zdrowy styl życia oraz komfortowy wypoczynek w trakcie nocy. Odpowiedź na nie można skrócić do tego, że powinieneś wybrać taki materac, który całkowicie odpowiada Twoim preferencjom, budowie ciała i potrzebom. W przypadkach osób, które borykają się z problemami związanymi z bólem pleców bądź schorzeniami kręgosłupa, warto zainteresować się tematem podłoży o charakterze rehabilitacyjnym, które niwelują objawy tego typu. Jak jednak wybrać odpowiedni materac do spania? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Materac czy kanapa – co wybrać?

Częstym dylematem osób, które aktualnie zmieniają aranżację swojej sypialni, jest wybór pomiędzy materacem a klasyczną wersalką. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na przeznaczenie produktu. Kanapy są projektowane zazwyczaj z myślą o tym, by zapewnić jej użytkownikom komfortowy wypoczynek podczas siedzenia – czy to ze znajomymi, czy z rodziną podczas obiadu, czy po prostu odpoczywając po pracy przed telewizorem. To mebel, którego zadaniem jest ładny wygląd w salonie, ale niekoniecznie spanie w trakcie nocy. Częstym problemem związanym z zasypianiem na wersalce jest ból pleców towarzyszący następnemu porankowi. Wszystko to za sprawą tego, że produkty tego typu nie zostały przystosowane do użytkowania ich w długotrwałej pozycji leżącej, przez co powodują dyskomfort. Zdecydowanie lepszym wyborem jest inwestycja w dobrej jakości materac do spania, który – bez znaczenia na rodzaj – został wyprodukowany po to, by zapewnić każdemu użytkownikowi zdrowy i komfortowy wypoczynek.

Jaki materac wybrać do spania?Dlaczego wybór materaca ma znaczenie?

Przede wszystkim dlatego, że to dzięki odpowiednio dobranemu materacowi jesteśmy w stanie zapanować nad przesypianiem całej nocy i wrzuceniu w zapomnienie budzenia się co noc przez niewygodne podłoże. Wpływ snu na cały organizm jest ogromny. Przede wszystkim komfortowy wypoczynek bezpośrednio wiąże się z prawidłową regeneracją organizmu. Co więcej, to właśnie dobrze dobrany materac ma wpływ na nasze samopoczucie oraz produktywność w trakcie następnego dnia. Niejednokrotnie zapominamy o tym, że nie spędzamy w łóżku tylko nocy – to miejsce, w którym bawimy się z dzieckiem, odpoczywamy po pracy, oglądamy telewizję, czy jemy późne śniadania. Aż ⅓ życia jest spędzana w łóżku! Warto zatem zadbać o to, by materac, z którego korzystamy, dawał nam jak najwięcej korzyści.

Jakie są rodzaje materacy na rynku?

Wiemy już, że nie warto korzystać z kanapy w kwestii spania, jednak wciąż pozostaje pytanie: jaki materac wybrać? Wśród dostępnych modeli na rynku największą popularnością szczycą się produkty piankowe, sprężynowe oraz lateksowe. W przypadku osób, które mają większe wymagania lub borykają się ze schorzeniami kręgosłupa, polecane są także materace ortopedyczne.

Dobrze dobrany materac do spania pozwala na czerpanie dużej ilości korzyści! Przede wszystkim wpływa na dobry humor, a tym samym na zadowolenie z życia codziennego. To inwestycja, którą z pewnością warto wykonać. Zachęcamy do skorzystania z oferty sklepów stacjonarnych w Częstochowie, gdzie mamy możliwość przetestowania produktu przed jego zakupem.