Końcówka sierpnia oznacza jedno – wakacje się skończyły. Jednak czy to oznacza, że już nie możemy liczyć na ciepłe dni? Jak się okazuje – niekoniecznie! Są miejsca, w które możemy się udać we wrześniu i wciąż cieszyć doskonałą pogodą. A na jakie kierunki warto zwrócić uwagę? Oto 7 propozycji, z których na pewno będziemy zadowoleni!

Turcja

W czasie wakacji Turcja jest obleganym kierunkiem turystycznym. Można to rozpoznać po zatłoczonych plażach w największych kurortach oraz hałaśliwych ulicach. Jednak czy można odpocząć tam w ciszy i spokoju? Oczywiście, że tak! Wystarczy tylko wybrać się do Turcji we wrześniu. Warto się wybrać do Bodrum, gdzie możemy zwiedzić twierdzę zakonu Joannitów oraz hellenistyczny teatr. Jednak są także inne atrakcje, takie jak delfinarium czy nurkowanie w podwodnych jaskiniach. Warto także odwiedzić Belek będący młodym kurortem leżący między Antalyą a Side. Wrześniowy wyjazd do Turcji to świetna opcja, gdyż nie tylko pogoda dopisuje, ale także znajdziemy oferty w naprawdę dobrych cenach. Pakując się na wyjazd, nie zapomnijmy o zabraniu ze sobą materaca nawierzchniowego, który jest dostępny na stronie www.hilding.pl. W końcu, aby wszystko zwiedzić i zobaczyć należy porządnie się wyspać!

Majorka

Majorka to kolejne miejsce na urlop we wrześniu! Ta popularna hiszpańska wyspa ma wiele do zaoferowania – urolkier plaże, górskie pejzaże czy luksusowe kurorty dają wiele możliwości do spędzania czasu. A dlaczego warto ją odwiedzić? Znajduje się tutaj katedra La Seu, będąca jednocześnie sercem wyspy. Przy okazji zróbmy sobie spacer po starym mieście, gdzie wąskimi uliczkami starówki można wybrać się na kawę i nie tylko. Na wyspie warto także zobaczyć dwa piękne miejsca położone na północy – Es Colomer i Cap de Formentor. Wysokie klify w połączeniu z wodą u krętą drogą potrafią wywołać dreszczyk emocji. A jeśli chcemy poczuć się jak na Karaibach, to wybierzmy się na plaże Es Trenc. Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc na wyspie, które wyróżnia się krystalicznie czystą wodą oraz drobnym, delikatnym piaskiem.

Tunezja

Wakacje we wrześniu? Oto 7 najlepszych kierunków na udany odpoczynek!Planując wakacje we wrześniu, warto także wziąć pod uwagę Tunezję, gdyż tutaj także panuje idealna pogoda. Kraj ten ma nam wiele do zaoferowania – ciekawą historię, wspaniałą naturę oraz nadmorskie kurorty. Będąc tutaj, warto zobaczyć amfiteatr, będący w El Jem. Nie bez powodu został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zwróćmy także uwagę na ruiny słynnej Kartaginy, znajdujące się niedaleko Tunisu. Będąc tutaj, jesteśmy w stanie dotknąć historii i ją poczuć. Dla fanów Gwiezdnych Wojen obowiązkowym punktem będzie miasteczko Tataouine, które pojawiło się w tej kultowej serii. Oczywiście znajdziemy tutaj także rajskie plaże, na których możemy spokojnie odpocząć.

Bułgaria

W Bułgarii końcówka sierpnia nie oznacza końca sezonu. Warto zatem spakować ze sobą materac nawierzchniowy Hilding Tenor, który umożliwi nam zdrowy wypoczynek w hotelowym łóżku i jak najwięcej czerpać z wyjazdu! Bułgarskie morze o tej porze roku jest zazwyczaj bardzo ciepłe, dzięki czemu możemy się jeszcze wykąpać. Kierunek ten jest idealny dla osób, które chcą poczuć wakacyjny klimat. A co warto tutaj zobaczyć? Do najpiękniejszych miejsc zalicza się:

  • Warna, nazywana także morską stolica Bułgarii – jedno z największych miast, które oferuje wiele atrakcji i festiwali,
  • Veliko Tarnovo, nazywane także miastem carów – gwarantuje widok na malownicze wzgórza oraz urokliwe zabudowania,
  • Sofia – miejsce to posiada niesamowicie bogatą historię, a także daje dostęp do wielu miejskich galerii lub muzeów.

Grecja

Wycieczka do Grecji? Czemu nie! Tutaj we wrześniu również jest świetna pogoda, dzięki czemu możemy znów poczuć wakacyjny klimat. Wybierając ten kierunek, warto uwzględnić kilka najważniejszych punktów. Oczywiście jest ich o wiele więcej, jednak to tylko dodatkowa zachęta, aby wybrać się tutaj jeszcze raz. W pierwszej kolejności powinniśmy zobaczyć stolicę Grecji, czyli Ateny. Znajdziemy tutaj antyczne ruiny i świątynie, a to wszystko w towarzystwie przepięknych widoków. Nie można pominąć także Olimpii, Krety, Rodos, Mykeny czy grobowca Agamemnona.

Albania

Albania to idealne miejsce na wakacje w czerwcu, lipcu, sierpniu oraz wrześniu. Zdarza się także, że możemy spędzić urlop tam również w maju i październiku. Kraj ten ma w ofercie wiele różnorodnych atrakcji dla dorosłych oraz dzieci. W końcu znajdziemy tutaj przepiękne plaże z ciepłymi wodami morskimi, a także malownicze widoki połączenie z miastem pełnym historycznych zabytków. Z czasie wyjazdu z pewnością powinniśmy uwzględnić Błękitne Oko w Parku Narodowym Thethit, góry Przeklęte czy dolinę Valbony. Dla osób preferujących zwiedzanie na obowiązkowej liście powinna znaleźć się Gjirokastra, czyli miasto tysiąca schodów oraz Berat, czyli miasto tysiąca okien.

Włochy

Wrzesień to najlepszy miesiąc na urlop we Włoszech. Mówi się, że z wycieczki do tego państwa będzie zadowolony każdy i to niezależnie od swoich preferencji! Znajdują się tutaj imponujące Alpy, słoneczną Sycylię oraz wiele niesamowitych zabytków. Na liście miejsc, które z pewnością powinniśmy odwiedzić, znajduje się:

  • Rzym – nazywana również wiecznym miastem, które przetrwało ponad 2500 lat,
  • Wenecja – inaczej miasto na wodzie, gdyż zbudowano ją na pięknej lagunie,
  • Florencja – określana przez wielu jako muzeum pod gołym niebem,
  • Mediolan – z pewnością znana nam stolica mody,
  • Werona – romantyczne miasto, które znane jest z powieści Williama Shakespeare’a.

Odpocząć można w wielu miejscach, jednak dla wielu z nas urlop wiąże się z wyjazdem. Jak się okazuje, we wrześniu jesteśmy w stanie znaleźć miejsca, w których pogoda dopisuje. Pozostaje zatem wybrać kierunek i zarezerwować hotel!