W czasie snu organizm może się regenerować oraz prawidłowo rozwijać. Aby wszystkie procesy mogły przebiegać jak najlepiej, warto już od najmłodszych lat zainwestować w dobrej jakości materac dziecięcy. Są to produkty specjalnie dedykowane dla najmłodszych użytkowników, które pozwalają im nie tylko komfortowo się wyspać, ale także umożliwiają prawidłowe rozwijanie się całego ciała. Czym jeszcze charakteryzują się materace dziecięce i jakie znajdują się w ofercie lokalnych sklepów? 

Materace dziecięce – charakterystyka

Materace dziecięce to szeroko pojęte stwierdzenie, obejmujące jednocześnie modele dedykowane noworodkom oraz nastolatkom. Łączy je fakt, że muszą zapewnić prawidłowy rozwój kręgosłupa, który w czasie intensywnego wzrostu dziecka jest narażony na nieprawidłowe ukształtowanie się. Z myślą o najmłodszych powstały specjalne materace piankowe, które wyróżniają się:

  • trwałością,
  • odpornością na odkształcenia,
  • antyalergicznością,
  • prawidłową wentylacją,
  • higienicznymi warunkami snu.

Są to wspólne cechy, którymi powinny charakteryzować się wszystkie materace do spania dla dzieci. Jednak jak wiadomo, inne potrzeby mają noworodki i kilkuletnie pociechy, a inne nastolatki. W uwagi na to w ofercie lokalnych sklepów można znaleźć unikalne modele o różnych właściwościach.

Materace dziecięce dla noworodków i małych dzieci

Materace dziecięce - inwestycja w zdrowy rozwój dziecka! Już od pierwszych dni życia maluszka warto zadbać o jego prawidłowy wypoczynek oraz zdrowy sen. W idealny sposób sprawdzą się materace dziecięce z oferty Hilding, które zasługują na szczególną uwagę. Różnią się one między sobą zastosowaniem oraz niektórymi cechami, dlatego warto wiedzieć o nich trochę więcej! Wyróżnić tutaj można:

  • Hilding Dobranocka – średniej twardości materac, który został zbudowany na bazie pianki FlexiFoam gwarantującej wysoką elastyczność i plastyczność.
  • Hilding Kołysanka – twardy materac, który w swoim wnętrzu posiada elastyczną i plastyczną piankę FlexiFoam oraz antyalergiczną matę kokosową.
  • Hilding Safety Smyk – średniej twardości materac, który został stworzony z sprężystej i wytrzymałej pianki wysokoelastycznej oraz posiada podwyższone boki z pianki FlexiFoam zapewniające bezpieczny sen dziecka.

Materace dziecięce skierowane specjalnie dla niemowląt i małych dzieci posiadają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, dzięki czemu wiadomo, że produkt ten spełnia rygorystyczne standardy higieny i norm bezpieczeństwa, gwarantujące dobry i zdrowy sen. Dodatkowo tego typu podłoża mogą być wyposażone w antyalergiczny i wodoodporny pokrowiec, dzięki któremu materac łatwiej utrzymać w czystości.

Materace dziecięce dla nastolatków

Nastolatki to wyjątkowa grup wiekowa, która poprzez intensywny tryb życia i natłok szkolnych obowiązków potrzebuje szczególnego wsparcia całej sylwetki podczas wypoczynku. W celu zapewnienia prawidłowego rozwoju kręgosłupa oraz umożliwienia w pełni regenerującego snu, zostały stworzone komfortowe materace dziecięce. Zapewniają one odpowiednie podparcie całego ciała, dzięki czemu nastolatek może wyspać się w zdrowych i higienicznych warunkach, które zagwarantują dobre samopoczucie i lepszą koncentrację. Ponadto materace dziecięce posiadają odporny na ścieranie pokrowiec, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać podłoże w czystości. Wśród modeli dedykowanych nastolatkom wyróżnia się:

  • Hilding Breakdance – materac cechujący się dwiema twardościami, dzięki którym można odpowiednio dopasować materac pod aktualne potrzeby nastolatka. Jego wkład składa się z innowacyjnej pianki FlexiFoam, która jest wyjątkowo elastyczna i plastyczna. Materac ten jest również przystosowany do użytkowania na stelażach z możliwością regulacji nachylenia podgłówka i podnóżka.
  • Hilding Funky – posiadający dwie twardości materac odwracalny, który w swoim składzie posiada dwie różniące się twardością pianki FlexiFoam. Jest on przystosowany do użytkowania na stelażach z możliwością regulacji nachylenia podgłówka i podnóżka.

Materac odgrywa sporą rolę w prawidłowym procesie rozwoju dziecka, niezależnie od jego wieku. Pozwala wysypiać się, zbierać energię na nowy dzień i wspiera prawidłowy rozwój kręgosłupa. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko wystąpienia wad postawy lub rozwinięcia się w późniejszym wieku schorzeń kręgosłupa.