Materace dla seniora – jak wybrać najlepszy model? Jeśli jest to sfera, która wciąż pozostawia u Ciebie wiele pytań to zapraszamy do lektury artykułu. Mamy nadzieję, że uda nam się rozwiać wszelkie wątpliwości!

Materac lateksowy – poznaj jego zalety!

Bez wątpienia seniorzy docenią materace, które zostały wypełnione wysokiej jakości pianką lateksową. W modelu Hilding Melody wykorzystany został blat lateksy, który posiada aż 18 centymetrów. Został on podzielony na siedem stref twardości, dzięki czemu całość w indywidualny sposób dostosowuje się do każdej partii ciala przyśpieszając renegenrację mięśni. Wskazane wypełnienie posiada wysoką gęstość, w związku z czym jest bardzo trwały i będzie dobrze spełniał swoje zdania przez niewątpliwie długi czas. Pianka jest bardzo elastyczna, ułatwia zmianę pozycji i dopasowuje się do kształtu ciała jej użytkownika. Posiada ona również szereg właściwości antyseptycznych, za sprawą których całość gwarantuje świetną wentylację i nie zatrzymuje wilgoci. Dzięki temu, we wnętrzu produktu nie będą gromadziły się ani rozwijały grzyby, bakteria czy inne drobnoustroje, które mogą w negatywny sposób oddziaływać na nasze zdrowie.

Jaki model sprężynowy dla seniora?

Materace dla seniora gwarancją spokojnego i zdrowego snu!Wybierając modele sprężynowe koniecznie trzeba wziąć pod uwagę Hilding Cha-Cha, który został stworzony na bazie sprężyn kieszeniowych. Oznacza to, że każda sprężyna została umieszczona w osobnej kieszeni i elementy wkładu nie dotykają się bezpośrednio ze sobą, w związku z czym całość w sposób indywidualny reaguje na wywierany nacisk, przez co ciało jest prawidłowo podpierane, szybko się regeneruje, a także zapobiega pojawiającym się dolegliwościom bólowym. Wyrób wzbogacono o warstwę filcu, która oddziela sprężyny od pianki, co gwarantuje świetną żywotność wskazanego materaca, a także wpływa na poziom podparcia. Zastosowane została tutaj pianka Velvet Touch. Należy ona do grupy pianek, które są bardzo sprężyste i elastyczne. Odpowiada zarówno za sztywność materaca, lecz także wysokie poczucie komfortu podczas leżenia.

Naturalne podparcie

Bez wątpienia warto też zwrócić uwagę na Hilding Fandango, który został wzbogacony o matę kokosową. Wzmacnia ona konstrukcję produktu, dzięki czemu zapewnia bardzo stabilne wsparcie niezależnie od wagi jego użytkownika. Ważną rolę także tutaj pełni mata filcowa. O wysokiej jakości wyrobu świadczy certyfikat jakości AEH. Materace, które go posiadają badane są w warunkach laboratoryjnych pod kątem takich czynników jak ergonomia, higiena snu i trwałość, w związku z czym wybierając je mamy pewność, że był to naprawdę słuszny wybór.

Dobre materace przygotowane z myślą o seniorach? Stawiajmy tylko na te, które zostały wyprodukowane z najwyższej jakości materiałów.