Wybór materaca nigdy nie należy do najprostszych zadań – wynika to głównie z faktu, iż obecność tak dużej ilości produktów na rynku potrafi przytłaczać. Można wybierać spośród modeli piankowych sprężynowych oraz hybrydowych. Ale co w przypadku, gdy chcesz przeznaczyć na materac możliwie jak najmniej pieniędzy? A może zależy Ci na tym, aby zmodyfikować Twoje obecne podłoże do snu?

Materace nawierzchniowe – co to takiego?

Zmieniające się potrzeby rynku i zwiększająca się świadomość na temat wagi zdrowego i efektywnego snu sprawiła, że zaczęły być potrzebne materace nawierzchniowe. To wyjątkowe modele, które zostały stworzone po to, aby podnieść standard i komfort snu na aktualnym podłożu. Absolutnie nie są to produkty działające samodzielnie, a jedynie wyroby o kilkucentymetrowej grubości, które doskonale sprawdzają się jako tani sposób na odświeżenie starego i wysłużonego materaca. Ich głównym zadaniem jest zwiększenie wygody użytkowania oraz chronienie głównego podłoża przed czynnikami zewnętrznymi. Dzięki takiemu rozwiązaniu można również zmienić twardość swojego dotychczasowego materaca na mniejszą lub większą – takie rozwiązanie pomaga zadbać o swój własny komfort i sprawić, aby nocny wypoczynek w końcu zaczął być efektywny i udany.

Z czego składa się standardowy materac nawierzchniowy?

Kiedy materace nawierzchniowe są potrzebne?Jak już wcześniej zostało wspomniane, materac nawierzchniowy to jedynie kilka centymetrów wypełnienia i pokrowiec. W tym przypadku jednak zdecydowanie mniej znaczy więcej! Nawet jedna warstwa wypełnienia składająca się z pianki termoelastycznej, wysokoelastycznej lub lateksowej potrafi sprawić, że dotychczasowe podłoże do snu zmieni się nie do poznania. Są skonstruowane w taki sposób, aby sprawiać, że materac bazowy wciąż będzie miał możliwość swobodnego przepływu powietrza wewnątrz obiegu – to bardzo ważne, ponieważ właśnie między innymi dzięki wentylacji sen jest higieniczny, a środowisko do snu staje się przyjazne dla alergików i innych osób cierpiących z powodu nadmiernej wrażliwości na wszelkiego rodzaju szkodliwe mikroorganizmy.

Wybierz model odpowiadający Twoim potrzebom

Zanim zaczniesz zastanawiać się, jaką markę i jaki model wybrać, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czego oczekujesz od takiego materaca nawierzchniowego. Czy ma utwardzać dotychczasowe podłoże czy sprawiać, że będzie bardziej miękkie? A może zależy Ci na tym, aby powierzchnia aktualnego materaca została wyrównana?

  • Hilding Alt to materac miękki wyprodukowany przez znanego i cenionego producenta. Świetnie sprawdzi się u osób, które chcą zmniejszyć twardość dotychczasowego podłoża. W jego wnętrzu znajduje się warstwa pianki termoelastycznej oraz pianki poliuretanowej FlexiFoam. Pierwsza z wymienionych reaguje na temperaturę oraz wagę użytkownika materaca i dopasowuje się do anatomicznego kształtu ciała. Druga nadaje produktowi elastyczności i plastyczności oraz odpowiada za wysoki komfort użytkowania materaca.
  • Hilding Tenor to z kolei średnio twardy materac nawierzchniowy, który idealnie sprawdza się wtedy, gdy użytkownik chce wyrównać swoje dotychczasowe podłoże do snu i zakamuflować wszelkiego rodzaju odkształcenia. Powstał z wysokoelastycznej pianki FloFom, która reaguje na temperaturę ciała i świetnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Zapewnia właściwości termoregulacyjne, ale nie tylko! Szczególnie przydatny latem jest fakt, iż potrafi również ochłodzić – oczywiście w przypadku, gdy jest to potrzebne.

Oba powyższe modele są produktami wysokiej jakości, których zakup warto rozważyć. Każdy z nich odpowiada za coś innego, dzięki czemu wybór zależy tak naprawdę tylko od tego, jakie potrzeby mają użytkownicy.