Materac 160×200, to materac, którego długość wynosi 200 cm, a szerokość 160 cm. Tego rodzaju materac jest jednym z najczęściej wybieranych przez ludzi materacem, który nadaje się do zwykłego łóżka. Jednak czym kierować się wybierając rodzaj materaca 160×200?

Rodzaje materaców 160×200

W każdym sklepie dostępnych jest wiele różnych modeli materacy o wymiarach 160×200. Jednak różnią się one pod względem użytego materiału wypełniającego, pokrowca czy dodatkowo zastosowanych zabiegów, które sprawiają, że materac nabiera indywidualnych cech. To wszystko przekłada się na ich komfort oraz trwałość, dlatego warto zwracać uwagę na rodzaj materaca. Wśród materacy 160×200 wyróżniamy:

  • Jaki materac 160x200 wybrać?materace nawierzchniowe – układa się je na wersalce lub innym materacu w celu poprawienia jego twardości, czy też ochrony. Jego właściwości zależą od zastosowanej wewnątrz pianki,
  • materace piankowe – pianki stanowią zarówno centrum materaca, jak i jego obrzeża, nadając mu różnych właściwości. Są bardziej elastyczne, a szczególnie poleca się je alergikom oraz osobom cierpiącym na ból pleców,
  • materace kieszeniowe – w swoim wnętrzu posiadają sprężyny w oddzielonych kieszonkach. W ten sposób materac jest bardziej sprężysty i trwały, dlatego polecany jest szczególnie osobą o dużym ciężarze ciała.

Różnice wynikające ze sposobu działania oraz indywidualnych cech materaca opierają się głównie o zastosowane wewnątrz materiały. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę wybierając materac?

Jak dobrać materac 160×200?

Materac do spania 160×200 wybiera się w zależności od indywidualnych potrzeb – materac z statusem wyrobu medycznego lub zwykły. Natomiast twardość materaca zależy od wagi osoby na nim śpiącej – im większy ciężar wywierany jest na materac, tym twardszy powinien on być. Warto również pamiętać, że materac powinien być minimum 20 cm dłuższy od wzrostu użytkownika.

Materac 160×200 cm – dla singla czy par?

Materac 160×200 będzie idealnym modelem dla singli, ponieważ zapewnia dużo miejsca w łóżku i przestrzeni, dzięki czemu użytkownik nie musi się martwić, że spadnie. Szerokość ta będzie również odpowiednia dla par, ponieważ zapewniają one na tyle dużo miejsca, że można partnerzy mogą bez wahania zmieniać swoja pozycję. Jeśli dodatkowo materac posiada sprężyny kieszeniowe, które redukują drgania, to ruchy te będą jeszcze bardziej niewyczuwalne. Nie każda para preferuje także spanie w uścisku, a materac ten zapewnia dostatecznie dużą odległość, aby obie osoby się wyspały.

Materac 160×200 to jeden z bardziej uniwersalnych materacy, które dopasowane są do większości stelaży oraz nadają się zarówno dla par, jak i singli. Można je znaleźć w wybranym sklepie w Częstochowie.