Ból kręgosłupa nie należy do przyjemnych, a często potrafi nawet utrudnić codzienne funkcjonowanie. Może być on spowodowany wszelkiego rodzaju schorzeniami, wypadkiem czy wadami postawy. Warto zatem wiedzieć o istnieniu materaca medycznego, który pomoże odpowiednio wypocząć oraz w pewnym stopniu uśmierzyć ból. Czym on jest i jakie są jego właściwości?

Czym jest materac medyczny?

Materac do spania może mieć dwa warianty – zwykły, taki który posiada większość ludzi lub medyczny. Czym wyróżnia się ten drugi rodzaj? Otóż materac medyczny posiada status wyrobu medycznego, posiadającego różne certyfikaty jakości, które potwierdzają prozdrowotne właściwości. Materac ten, aby uzyskać ten status musi przejść wiele testów bezpieczeństwa. Materac medyczny może być określany wieloma nazwami – materac ortopedyczny, przeciwodleżynowy lu antyalergiczny, wszystko zależy od jego cech.

 

Jakie właściwości posiada materac medyczny?

Czy warto wybrać materac medyczny?Materac posiada przede wszystkim właściwości prozdrowotne, co oznacza, że w pozytywny sposób wpływają na stan zdrowia użytkownika. Dzieje się to za sprawą idealnego dopasowywania się do kształtu ciała, optymalnego podparcia kręgosłupa i odciążenia ciała w najbardziej newralgicznych punktach (ramiona, biodra). Zachowanie fizjologicznego kształtu kręgosłupa w znacznym stopniu uśmierza ból oraz pozwala odpocząć. Ponadto materace medyczne umożliwiają dogłębną regenerację mięśni, zapewniają komfortowy wypoczynek oraz w wielu przypadkach pomagają usprawnić przepływ krwi w naczyniach krwionośnych. Ponadto materace te cechują się niezwykłą trwałością, brakiem zmian w swojej strukturze oraz sprężystością i elastycznością. Ich budowa opiera się o zapewnienie jak najlepszej wentylacji wnętrza, a tym samym stworzeniu niekorzystnego dla mikroorganizmów środowiska. Odpowiednia cyrkulacja powietrza zapewnia także nie odkładanie się kurzu, a materiały oraz zdejmowany pokrowiec umożliwiają osiągnięcie najwyższego poziomu higieny oraz antyalergiczności. Wiele materiałów medycznych cechuje się właściwościami antyodleżynowymi.

 

Materac medyczny – dla kogo?

Materace medyczne, jak np. Hilding Makarena dostępne w salonie w Częstochowie oraz w innych miastach w Polsce, kierowane są głównie do osób schorowanych, cierpiących na przewlekłe bóle kręgosłupa lub przez długi czas zmuszonych do pozostania w pozycji leżącej. Jednak każdy użytkownik chcący profilaktycznie zadbać o swój kręgosłup, porządnie się wyspać oraz zaznać niewiarygodnego komfortu może zainwestować w ten materac. Dlatego zastanawiając się, jaki materac wybrać, warto rozważyć materac medyczny.

 

Materac medyczny odpowiednio zadba o kręgosłup użytkownika oraz poprawi stan jego zdrowia. Jest godny uwagi nie tylko ze względu na swoje niesamowite właściwości prozdrowotne, ale także doskonałą trwałość, która może zmienić się w inwestycję w zdrowie na lata.