Na jakość naszego wypoczynku ma wpływ naprawdę wiele czynników. Tym razem jednak uwagę poświęcimy materacowi, który bezpośrednio przekłada się na poziom odczuwanej wygody. Warto natomiast wiedzieć, że poza materiałami wykorzystywanymi w wypełnieniu materaca wpływ na komfort może mieć także jego wysokość. Oczywiście zależy ona od zastosowania wewnętrznej konstrukcji podłoża i ilości komponentów – im ich więcej, tym model materaca będzie wyższy. Czy jednak niski produkt będzie oznaczał gorszy sen, a wysoki bardziej jakościowy? W tym artykule poznasz wpływ wysokości materaca SleepMed na nasz wypoczynek.

Wysokość materaca SleepMed, czyli komfort i wsparcieJak wysokość materaca SleepMed wpływa na nasz wypoczynek?

Materace SleepMed są zaprojektowane tak, aby zapewniać jak najlepszą wygodę w czasie wypoczynku. Nie byłoby to jednak możliwe bez wykorzystania szeregu innowacyjnych materiałów, które są uwzględnione w starannie przemyślanej budowie materaca. Tym samym duża ilość komponentów i warstw naturalnie przekłada się na większą wysokość produktu. Można więc stwierdzić, że jest ona wprost proporcjonalna do poziomu odczuwanej wygody. Wraz z większą ilością warstw w wypełnieniu materaca, użytkownik osiąga wyższy komfort. Czy istnieje jednak pewna granica, na której nie jesteśmy już w stanie uzyskać większej wygody? Raczej tak, ponieważ działanie konkretnego materiału może ograniczać się w sytuacji, gdy położone są na nim kolejne warstwy innych komponentów. Wtenczas, leżąc na materacu, nie możemy nawet odczuć obecności np. danej warstwy pianki wysokoelastycznej. Poza tym produkcja tak wysokich modeli byłaby nie tylko nieekonomiczna, ale także mało praktyczna. Wstając też z łóżka, raczej chcemy dosięgać stopami do podłogi. Duża wysokość materaca SleepMed przekłada się więc na lepszy komfort oraz wsparcie ciała, lecz wysokość ta powinna być dopasowana do naszych potrzeb i uzasadniona zastosowaniem wysokiej jakości materiałów.

Od czego zależy wysokość materaca SleepMed?

Wysokość materaca wynika bezpośrednio z jego konstrukcji, która może być naprawdę złożona. To efekt kombinacji różnych materiałów i technologii wpływających korzystnie na jakość naszego wypoczynku. Sam rodzaj użytych materiałów także może mieć znaczenie, gdyż niektóre komponenty posiadają bardziej zbitą strukturę, przez co są cieńsze. Biorąc jednak pod uwagę materace SleepMed, w pierwszej kolejności wpływ na wysokość ma tutaj sam pokrowiec. To warstwa wieńcząca całą konstrukcję produktu, której zadaniem jest nie tylko ochrona wypełnienia przed zniszczeniem, ale także zwiększenie komfortu i higieny wypoczynku. Kolejną warstwę stanowi najczęściej pianka termoelastyczna VitaRest, która osiąga grubość kilku centymetrów. Następnie przychodzi pora na warstwy pianki wysokoelastycznej VPPHR, które razem zyskują wysokość nawet 20 cm. W efekcie więc cały materac SleepMed może osiągnąć grubość do 30 cm, a wiele modeli poza warstwami pianek dodatkowo uwzględnia jeszcze sprężyny kieszeniowe. Wtenczas zastępują one dodatkową warstwę jednej z pianek czy innego komponentu. Poza tym niektóre materace w swojej budowie opierają się także na wykorzystaniu topu, którego wypełnieniem jest pianka termoelastyczna VitaRest lub Celsius-Waterlilly. To kolejna warstwa, która służy regulacji twardości materaca. Co więcej, top ten można śmiało wyciągnąć z wypełnienia materaca i używać jako samodzielny materac nawierzchniowy. Na wysokość materaca SleepMed składają się więc zarówno zastosowane materiały, jak i ich wysokości. Dlatego też niektóre modele osiągają grubość 20 cm, podczas gdy inne zbliżają się nawet do 30 cm.

Jak dopasować wysokość materaca do swoich potrzeb?

Musimy być jednak świadomi, że więcej nie zawsze znaczy lepiej, a tym samym wysokość materaca musi być dopasowana do naszych potrzeb oraz preferencji. Jedni z nas naturalnie wolą sypiać “po królewsku” i wybiorą model o większej wysokości, jednak inni zdecydują się na ten, który w połączeniu z łóżkiem zagwarantuje optymalną wysokość przekładającą się na sprawne poruszanie w przestrzeni sypialnianej.

Dobierając odpowiednią wysokość materaca, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ewentualne problemy zdrowotne. Przykładowo jeśli zmagamy się ze schorzeniami kręgosłupa, warto rozważyć materac o większej grubości, który oferuje więcej warstw wspierających, takich jak pianka termoelastyczna czy sprężyny kieszeniowe. Dzięki nim jesteśmy w stanie zachować prawidłową postawę ciała w czasie snu. Dobrą propozycją jest wówczas materac SleepMed Supreme Plus, który osiąga wysokość aż 29 cm. Jego właściwości stabilizujące sylwetkę są jednak w głównej mierze zasługą dwóch warstw pianki wysokoelastyczej VPPHR, które posiadają różne stopni twardości. W ten sposób jesteśmy w stanie dopasować materac do indywidualnych potrzeb. Z kolei za dopasowanie do naturalnych krzywizn kręgosłupa jest odpowiedzialna pianka termoelastyczna VitaRest, która reaguje na temperaturę i ciężar ciała użytkownika.

Wysokie modele materacy SleepMed są także dedykowane osobom, które posiadają problemy z mobilnością. Dotyczy to nie tylko osób niepełnosprawnych, ale również seniorów, którym trudniej wstać i położyć się do łóżka ze względu na ewentualne dolegliwości bólowe czy ograniczenia ruchowe. Wyższy materac zdecydowanie ułatwia codzienne funkcjonowanie, gdyż nie trzeba używać mięśni nóg do sprawnego i wygodnego umiejscowienia się na łóżku. Wtenczas dobrym wyborem może być np. model SleepMed Hybrid Supreme Plus. Ten produkt również cechuje się 29-centymetrową wysokością, który dodatkowo jest wyposażony w 7-centymetrowy regulowany top. Dzięki niemu użytkownik może dostosować twardość materaca do własnych potrzeb lub całkowicie pozbyć się topu, jeśli w pewnym momencie tak duża wysokość podłoża będzie mu przeszkadzać. Ponadto model Hybrid Supreme Plus cechuje się doskonałą elastycznością punktową, która zapewnia idealne doparcie każdego punktu ciała, a w szczególności naturalnej krzywizny kręgosłupa. Tym samym materac zapobiega także pogłębianiu się ewentualnych schorzeń oraz łagodzi dolegliwości bólowe.

Wysokość materaca SleepMed ma zatem znaczny wpływ na jakość naszego wypoczynku. Poza tym nie tyle zapewnia większy komfort oraz wsparcie, ile także może ułatwiać poruszanie się w przestrzeni wypoczynkowej, jeśli doświadczamy ograniczonej mobilności. Z tego też względu wyższe modele są zalecane osobom o dolegliwościach bólowych czy seniorom, którzy mają trudność ze wstaniem oraz położeniem się do łóżka.

wyrób medyczny

Materace SleepMed Supreme Plus, Hybrid Supreme Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.