Aby nasz materac SleepMed cechował się dobrą kondycją oraz niezawodną trwałością, wymagane jest odpowiednie podejście oraz jego regularna pielęgnacja. Jedynie wtenczas produkt stanowi klucz do uzyskania zdrowego i prawdziwie regenerującego wypoczynku. Jednak poza systematycznym praniem pokrowca czy zmianą pościeli, istotnym elementem może być również ochraniacz na materac. To produkt, który jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie ochraniać nasze podłoże do snu przed czynnikami zewnętrznymi powodującymi zużycie się materaca.

Ochrona przed zabrudzeniem i zniszczeniem

Pierwotnym przeznaczeniem ochraniacza na materac SleepMed jest oczywiście ochrona wkładu przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami, a także uszkodzeniami wynikającymi z codziennej eksploatacji. Ochraniacz stanowi więc pewną dodatkową warstwę, “barierę”, której zadaniem jest zabezpieczenie wypełnienia materaca przed plamami, takimi jak pot, krew, mocz czy nawet zabrudzeniami związanymi z jedzeniem w łóżku. Trudno jednak ukryć, że takie wypadki się zdarzają, zwłaszcza u dzieci czy osób posiadających problemy zdrowotne. Wówczas ochraniacz skutecznie zabezpiecza materac główny, dzięki czemu pozostaje on nienaruszony i nie ma konieczności jego prania czy nawet wymiany. Ponadto ochraniacz SleepMed cechuje się odpornością na wilgoć i nie pozwala na przedostanie się cieczy do wnętrza materaca. Wszelkie więc zabrudzenia i plamy nie są w stanie dotrzeć do powierzchni podłoża, a zatrzymują się na ochraniaczu, tym samym umożliwiają szybkie ich usunięcie. Poza tym ochraniacz można śmiało zdjąć i wyprać w pralce w temperaturze do 90 stopni Celsjusza.

Wyższy poziom higieny snu

W związku też z tym ochraniacz na materac SleepMed przekłada się na wyższy poziom higieny wypoczynku. Nie tylko chroni przed zabrudzeniami, ale także możliwe jest jego regularne pranie, aby pozbyć się ewentualnych zanieczyszczeń, takich jak kurz czy alergeny. Poza tym jest to produkt oddychający oraz hipoalergiczny, dzięki czemu posiada również zdolność do odprowadzania wilgoci i zapobiega magazynowaniu się drobnoustrojów na jego powierzchni. Jest też w 100% wykonany z bawełny, naturalnego materiału pozbawionego syntetycznych i szkodliwych substancji dla zdrowia, a w szczególności dla alergików. Wyposażenie materaca w dodatkową warstwę, jaką jest ochraniacz, może więc przełożyć się na złagodzenie dokuczliwych objawów alergicznych, takich jak katar, kaszel czy łzawienie oczu. Mimo wszystko utrzymanie samego materaca w czystości jest trudne, ponieważ nie jest możliwe jego wypranie, a niekiedy nawet trzeba wyposażyć się w specjalistyczne urządzenie odkurzające. Alternatywą jest więc właśnie ochraniacz, który pozwala na zachowanie higienicznego środowiska snu bez większego wysiłku.Czy warto wyposażyć się w ochraniacz na materac SleepMed?

Ochraniacz zwiększa komfort wypoczynku

Dobry ochraniacz na materac SleepMed to jednak nie tylko gwarancja czystych warunków wypoczynku, ale także większy komfort. Choć mogłoby się wydawać, że jego jedynym przeznaczeniem jest ochrona materaca, to okazuje się, że może on również wpłynąć na poziom odczuwanej wygody w czasie snu. Zapewnia on bowiem dodatkową warstwę, która cechuje się niesamowitą miękkością. Koniec końców bawełna to materiał przyjemny w dotyku, dzięki czemu sprawia, iż powierzchnia wypoczynku staje się bardziej komfortowa, a tak relaksujące warunki pozwalają nam szybciej zasnąć i cieszyć się głębszym snem. Poza tym raczej nikt nie lubi wypoczywać, mając poczucie brudu pod swoim ciałem, zwłaszcza jeśli dopiero co wzięliśmy wieczorny prysznic. Gwarancja higieny materaca pozwala więc także nie zamartwiać się ewentualnymi zanieczyszczeniami, czy właśnie alergenami w przypadku alergików.

Ochrona przed odkształceniami

Wszyscy doskonale powinniśmy wiedzieć o tym, że materac spełnia swoje przeznaczenie jedynie wtedy, gdy cechuje się on dobrą kondycją. O ten aspekt ponownie więc dba ochraniacz SleepMed, zapobiegając zniszczeniom mechanicznym oraz odkształceniom. Ogranicza on bowiem nasz bezpośredni kontakt z materacem, a tym samym w czasie snu zmniejsza się siła oddziaływania naszego ciała na wypełnienie podłoża. Ochraniacz redukuje tarcie i ścieranie się powierzchni materaca. Bez tego typu ochrony nasze ciągłe ruchy podczas wypoczynku mogłyby doprowadzić do zwiększonego zużycia się produktu, a nawet mechanicznych uszkodzeń, takich jak przetarcia. Poza tym dodatkowa warstwa uniemożliwia powstawanie odkształceń ponownie w wyniku nacisku ciała użytkownika. Ochraniacz może także pomóc w równomiernym rozłożeniu ciężaru, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko punktowych wgnieceń, gdzie ciało wywiera największy nacisk. Ostatecznie jest to produkt, który pozwala również na zachowanie integralności materiałów zastosowanych w materacu. Nie są więc one podatne na codzienną eksploatację, a nadal mogą spełniać swoją funkcję dla zdrowego snu.

Dłuższa żywotność materaca SleepMed

Warto zatem zauważyć, że wszystkie właściwości ochraniacza SleepMed bezpośrednio też przekładają się na dłuższą żywotność materaca. Nie ulega on bowiem zabrudzeniu ani zniszczeniom, które przyczyniają się do jego zużycia. Dzięki posiadaniu dodatkowej warstwy, jakim jest ochraniacz, ulega pełnemu zabezpieczeniu przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi mogącymi wpłynąć na kondycję wypełnienia. Tym samym przykładowo pianka czy sprężyny kieszeniowe nadal zapewniają odpowiednie wsparcie dla ciała w czasie snu oraz nie tracą na swoich doskonałych właściwościach na przestrzeni lat. Jeśli więc zależy nam na tym, aby materac dobrze sprawował się przez długi czas bez konieczności jego wymiany na nowszy model, warto zastanowić się nad zakupem ochraniacza SleepMed. To inwestycja, która zwraca się w momencie, w którym dotychczasowe podłoże do snu mogłoby ulec zużyciu.

Ochraniacz na materac SleepMed jest więc produktem jak najbardziej wartym nabycia. Oferuje on wiele korzyści, nie tylko pod względem ochrony wypełnienia materaca, ale także higienicznym czy komfortowym. Dzięki jego używaniu możemy również wydłużyć żywotność naszego podłoża do snu, nie martwiąc się kolejnym dużym wydatkiem. Ochraniacz jest zatem opłacalnym rozwiązaniem dla wszystkich, którym zależy na zdrowym wypoczynku.