Wybór materaca to nie lada wyzwanie. Tym bardziej, że podobnego wyboru dokonujemy raz na jakiś czas, więc powinniśmy poznać zalety różnych rodzajów materacy i dowiedzieć się przede wszystkim, czym kierować się przy ich wyborze. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze materaca? Jak wybrać materac, który będzie dobry dla naszego snu i dla kręgosłupa? To pytania, które warto sobie postawić zawsze, kiedy decydujemy się na podobny zakup. Przy wyborze materaca należy pamiętać, że wyznaczniki, które są odpowiednie dla naszego kręgosłupa, nie zawsze idą w parze z naszymi indywidualnymi preferencjami. Twardy materac może nie być odpowiedni dla kogoś, kto po prostu dobrze wysypia się w nieco bardziej miękkim materacu i odwrotnie. Dlatego wybór materaca dobrego dla snu i kręgosłupa nie jest rzeczą najłatwiejszą i warto przemyśleć wiele opcji, aby znaleźć ten wymarzony dla swojej postury i upodobań. Jeśli jednak jesteś osobą, preferującą aktywny tryb życia, a zamiast wylegiwania się do bardzo późna, stawiasz na poranny jogging to najlepszą opcją powinien być wybór materaca Hilding Rock & Roll.

Dwie twardości, dwie strony, ale jeden produkt

Hilding Rock&Roll - materac piankowy To co cechuje materac Hilding Rock & Roll i sprawia, że powinien być Waszym naturalnym wyborem to na pewno fakt posiadania dwóch poziomów twardości. Materac ten jest dwustronny, zaś każda z jego stron dostarcza zupełnie innego komfortu oraz twardości i elastyczności. Jedna z nich to profilowana pianka wysokoelastyczna HR o większej twardości (kolor biały) oraz druga, którą cechuje znacznie większa miękkość (w kolorze zielonym). Drugim powodem, który sprawia, że model ten cieszy się dużą popularnością wśród młodych jest niewątpliwie jego solidny, sprężysty materac o optymalnej twardości i wytrzymałości – idealnie przystosowanej dla młodzieży w okresie dojrzewania. Co to oznacza? Oznacz to tyle, że jeśli dziecko podrośnie oraz nabierze słusznych rozmiarów to wystarczy zmienić stronę materaca i tym samym utrzymujemy produkt, który z naszym szybko dorastającym dzieckiem zostanie na dłużej, niż inne standardowe materace. W przypadku młodych, aktywnych osób Hilding Rock & Roll sprawdzi się także z jeszcze jednego powodu. Jego otwartokomórkowa struktura zapewnia odpowiednią cyrkulacje powietrza i wentylacje, co jest szczególnie ważne w przypadku wcześniej wspomnianych osób młodych, które w okresie dojrzewania wykazują tendencję do większej potliwości.

Rolowany materac jako odpowiedź na problematyczne przewożenie i transport materaca

Dodatkowo na korzyść modelu Hilding Rock & Roll wpływa fakt, że materac ten jest rolowany, co oznacza, że jest bardzo łatwy do transportu oraz idealnie pasuje do regulowanych stelaży, które pozwalają nam na ustawienie odpowiedniego kąta nachylenia, co wprost wpływa na jakość naszego snu. W przypadku wyboru tego modelu możecie także wybrać jeden z dwóch dostępnych pokrowców: Tencel New (ok. 21 cm) lub Italiano (ok. 21 cm). Pierwszy z nich to naturalny, antyalergiczny pokrowiec wykonany z nowoczesnych włókien wiskozy, pozwalającej na odpowiednie kontrolowanie wilgotności materaca (możliwość prania w temp. 60*C). Drugi z nich wyróżnia się strefowym designem, którego zastosowanie wywołuje efekt trójwymiarowości (również prany w temp. 60*C). Nie ważne na który z nich się zdecydujesz, gdyż poziom satysfakcji z udanych zakupów będzie jednakowo wysoki.