Wysokoelastyczna pianka Velvet Touch to innowacyjny produkt opracowany przez markę Hilding

Podstawą materaca jest opracowana przez zespół inżynierów firmy Hilding pianka wysokoelastyczna Velvet Touch, którą wyróżniają właściwa sprężystość, miękkość w dotyku oraz odpowiednia twardość. Zewnętrzna część wkładu materaca to pianka termoelastyczna Visco, która reaguje na temperaturę ciała i pozwala zagłębić się materacowi w miejscu styczności z podłożem. Materac dopasowuje się do ciała podczas snu, podpiera jednocześnie nogi, biodra, ramiona i głowę. Właściwą wentylację wkładu zapewniają nacięcia w piance, a za właściwe podparcie ciała odpowiada 7 stref twardości.

Warto sprawdzić czy wybierany przez nasz produkt posiada odpowiednie certyfikaty

Rumba jest materacem wygodnym dla kręgosłupa, a jego budowa zapewnia właściwe ułożenie całego ciała podczas snu. W tym miejscu warto także zaznaczyć, że materac Hilding Rumba – wykonany z wysokoelastycznej pianki uzyskał certyfikat produktu medycznego, jest antyalergiczny oraz zapobiega powstawaniu odleżyn. Produkt ten został objęty certyfikatem OekoTex oraz certyfikatem szwajcarskim (znak jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH), które gwarantują, że materiały użyte do jego produkcji są bezpieczne dla naszego zdrowia.

Świetna kolorystyka oraz wzornictwo to także odpowiedź na estetyczne potrzeby dzisiejszego konsumenta

Hilding Rumba - materac piankowyKiedy już jesteśmy przy opisie modelu Hilding Rumba warto poświęcić niemały fragment na opisanie pianki Velvet Touch, która przyciąga uwagę świetną kolorystyką oraz wzornictwem, choć w tym przypadku najważniejszy powinien być fakt, że łączy w sobie – wydawałoby się – sprzeczne cechy, a mianowicie jest wygodna oraz praktyczna. To nowa generacja pianek, która wytrzymuje znacznie więcej, a także znacznie lepiej znosi upływ czasu. Pianka Velvet Touch została umieszczona aż w 7 modelach firmy Hilding, ale to model Rumba zasługuje na wyróżnienie, gdyż to idealny przykład, gdzie Velvet Touch spełnia rolę wspierającej bazy.

Zapachowy czy praktyczny? Jaki pokrowiec warto wybrać przy zakupie naszego wymarzonego modelu

W przypadku modelu Hilding Rumba do wyboru macie jeden z dwóch wysokiej jakości pokrowców. Pierwszy z nich to model Elips – jedwabisty i miękki w dotyku, który doskonale dopasowuje się do naszego ciała. W tym przypadku warto zaznaczyć, iż pokrowiec ten może być prany w temperaturze 60*C. Drugim z pokrowców do wyboru jest model Velur, zapewniający właściwą miękkość dzięki piance elastycznej ukrytej w samym pokrowcu. Pikowana pianka z aromatem lawendy sprawia, że jest to wybór, cieszący się największym uznaniem wśród najbardziej wymagającej klienteli, a jeśli już poruszyliśmy kwestię zapachów to warto zatrzymać się tutaj na chwilę i zaznaczyć jak ważną kwestią są aromaty, które towarzyszą nam zarówno przed, jak i w trakcie, snu.

O wpływie zapachów na komfort i intensywność naszego snu. Poznajcie krótką historię lawendy zastosowanej przy produkcji materacy Hilding

Aromaterapia wykorzystywana jest od setek lat. Już w starożytnym Egipcie palono kadzidełka, które miały odganiać choroby, nacierano ciało wonnymi olejkami, które miały poprawiać zdrowie i nastrój. Olejki eteryczne stosowano również w sypialniach, choć w nieco innej – niż dziś – formie. Bezkonkurencyjna okazuje się lawenda, która swoją skuteczność udowodniła w wielu badaniach. Lawenda nie tylko pomaga osobom cierpiącym na bezsenność, ale redukuje też odczuwany ból – jest zatem polecana osobom starszym i tym, które z powodu chronicznych chorób mają trudności z zaśnięciem, dlatego też zastosowanie naturalnych, lawendowych aromatów w pokrowcu Velur wydają się całkowicie oczywiste i zrozumiałe. I to właśnie z tym modelem pokrowca dostępny jest model Hilding Rumba, cieszący się ogromną popularnością wśród najbardziej wymagającej klienteli.