W młodym wieku powtarzane jak mantra hasła: „zadbaj o zdrowie”, „życie masz tylko jedno” czy „zdrowie jest najważniejsze” wydają nam się tylko wyświechtanymi sloganami oraz banałami powtarzanymi przez naszych rodziców czy dziadków. Niejednokrotnie dopiero po fakcie przekonujemy się, że w tych kilku hasłach zapisany jest przepis na szczęśliwe, udane i komfortowe życie, gdyż zaniedbując na wczesnym etapie profilaktykę wad postawy, sprawiamy, że na naprawę tych błędów i wad może być już za późno. Jednym z kluczowym czynników, wpływających na naszą prawidłową, zdrową postawę jest wybór materaca, a w tym przypadku materaca o właściwościach prozdrowotnych. Takich jak Hilding Pasodoble, czyli jednego z nielicznych produktów w tej klasie, które posiadają stosowne certyfikaty jako produkt medyczny.

Elastyczność punktowa jako przepis na udany sen

Konstrukcja oparta na bazie sprężyn kieszeniowych sprawia, że produkt ten znalazł się w klasie produktów o właściwościach prozdrowotnych. Hilding Pasodoble szczególnie mocno polecany jest wszystkich tym, którzy w nocy preferują twardsze podłoże, a także seniorom i osobom ze zdiagnozowanymi problemami kręgosłupa. Na pewno także po ten model powinny sięgnąć osoby o podwyższonej wadze, gdyż jego konstrukcja zapewnia solidne i równomierne wsparcie dla każdej partii ciała. Na pewno w tym miejscu warto także poświęcić chwile czasu na opisanie, czym jest sławne 7-stref twardości, charakteryzujące ten model. To nic innego jak obszary komfortu i ergonomicznego odwzorowania materaca do ciała użytkownika, zgodnie z rozkładem rekomendowanym przez Instytut Ergonomii w Monachium (EIM). Każda ze stref charakteryzuje się odmienną twardością, zapewniając lepsze dopasowanie do kształtu ciała, właściwie podpierając: głowę, ramiona, kręgosłup, pas, biodra, kolana i stopy, a modele firmy Hilding – zwłaszcza Pasodoble – zapewniają równomierne wsparcie dla wszystkich tych wymienionych partii ciała.

Nie tylko wygoda, ale i bezpieczeństwo – szczególnie dla alergików!

Hilding pasodoble - materac kokosowy Poza zastosowaniem specjalnej 7-strefowej sprężyny kieszeniowej wyróżnia go także umieszczona po jednej stronie innowacyjna mata kokosowa, która zapewnia nie tylko solidne wsparcie, większą wytrzymałość, ale także zapewnia bezpieczeństwo dla alergików ze względu na swoje naturalne pochodzenie. Po drugiej stronie materaca możemy zauważyć utwardzone włókno Sizal, czyli nic innego jak naturalne włókno z agawy, które w naturalny sposób stabilizuje twardość materaca. Niemniej ważna jest informacja, iż dla nadania dodatkowej elastyczności i optymalnej miękkości, bezpośrednio pod pokrowcem została ułożona płyta z pianki Flexifoam (o wysokości 3 cm), która sprawia, że kładzenie się do łóżka nigdy nie było tak przyjemne.

Odpowiednio dobrany pokrowiec jako ostatni etap udanych zakupów

W przypadku modelu Hilding Pasodoble zdejmowany pokrowiec materaca jest oferowany w dwóch opcjach do wyboru – Tencel lub Velvet, zaopatrzony w taśmę 3D która, daje możliwość prania w temperaturze 60°C, co pozwala na utrzymanie higienicznej czystości przez długie lata. Pokrowiec Tencel zaś doskonale kontroluje poziom wilgotności materaca oraz absorbuje ją bezpośrednio ze skóry śpiącej osoby. Dodatkowo jest niezwykle delikatny w dotyku, a dzięki zastosowaniu technologii Purotex idealnie nadaje się dla osób cierpiących na alergie, zapewniając czyste, świeże oraz zdrowe środowisko snu.