Materace piankowe idealne zarówno dla singli jak i dla par

Materac piankowy skierowany jest do szerokiego grona odbiorców i taki produkt będzie idealnym rozwiązaniem zarówno dla par, jak i singli. Materace piankowe polecane są również osobom przechodzącym rehabilitację i idealnie wpasowują się w stelaże przeciwodleżynowe. Obecnie na rynku znajdziemy szeroki wybór materacy o różnych wymiarach. Jeżeli żaden z dostępnych nie będzie dla nas odpowiedni, mamy możliwość zamówienia materaca na wymiar. Dobrej jakości materac piankowy zadba o zdrowy kręgosłup i komfort snu, dlatego najlepszym wyborem będą materace z serii Hilding Modern, gdzie już sama nazwa może sugerować, że jest to nowoczesny produkt wyposażony w różne strefy twardości oraz liczne otwory wentylacyjne, które gwarantują odpowiednią higienę w trakcie jego użytkowania.

Jak dopasować odpowiednio materac? Słów kilka o czynnikach takich jak: waga, wzrost oraz osobiste preferencje

Hilding Modern - materac wysokoelastycznyMaterac powinien być dopasowany zarówno do wagi, wzrostu, jak i preferencji użytkownika i w tym miejscu warto chociaż na chwilę zatrzymać się przy kwestii długości materaca. Pamiętajmy, że materac powinien być o 20 cm dłuższy od wzrostu, a twardość dobierana jest pod względem wagi klienta. Osoby lżejsze mogą pozwolić sobie na zakup miękkiego materaca, natomiast twardy przeznaczony jest dla cięższych użytkowników. Materace piankowe z reguły są bardzo elastyczne i dopasowują się do kształtu ciała człowieka. Podczas zakupu produktu powinniśmy kierować się również opinią klientów, specjalistów i lekarzy.

Źle dobrany materac to większe ryzyko utraty zdrowia, więc w tym przypadku jakość jest bezcenna

Warto również pamiętać, że źle dobrany materac nie będzie odpowiedni dla naszego zdrowia. Tańszy produkt może szybko ulec deformacji i niestety, ale będziemy zmuszeni do ponownego zakupu. Kupując materac do sypialni, zainwestujmy w produkty wykonane z wysokiej jakości komponentów, a dzięki nim zyskamy gwarancję dobrego snu i samopoczucia – tak jak w przypadku sięgnięcia po model Hilding Modern. Nieprzypadkowo model ten jest jednym z najpopularniejszych po jakie sięgają polscy konsumenci, ale wszelkie badania oraz ankiety dostępne w sieci – rok w rok – pokazują nam, że Polacy co raz części i także co raz chętniej inwestują we własne zdrowie oraz komfort, dlatego też popularność wyżej opisywanego modelu nie powinna nikogo dziwić.

O utracie wilgoci podczas snu i zastosowanych rozwiązaniach przed producenta materacy Hilding

Podczas snu tracimy dużo wilgoci, dlatego dobra wentylacja materaca jest bardzo ważna. Materac, który zdolny jest do kierowania wilgoci na zewnątrz od ciała, zapewni Ci dobry sen. Przeciętny materac chłonie wilgoć i zazwyczaj gromadzi ją w sobie, powoli staje się wilgotny i niehigieniczny, zaś z biegiem czasu taki materac zaczyna emitować nieprzyjemny, trudny do usunięcia zapach. Poza tym trudno jest spać na wilgotnym materacu, gdyż będziesz często czuć, że jest za ciepło lub zbyt zimno, a to przerywa odpowiednie fazy snu. Dlatego razem w zestawie z materacem otrzymujecie Państwo także pokrowiec Cashmere, który pochłania blisko 40% wilgoci z otoczenia, a także cechuje go niezwykła delikatność oraz puszystość ze względu na zastosowane materiały. To nasza odpowiedź na problemy z jakimi borykają się dzisiejsi konsumenci.