Znalezienie idealnego materaca do spania na nim we dwoje może stanowić nie lada wyzwanie. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego też dzisiaj podpowiemy na co koniecznie należy zwrócić uwagę, kiedy szukamy takiego modelu, który właśnie ma być przystosowany dla par.

Twardość materaca: jaka będzie najlepsza?

Podstawową kwestią, która odpowiada za nasz komfort w czasie snu jest twardość podłoża, na którym śpimy. Dlaczego jest to takie ważne? Materac za zadanie ma w prawidłowy sposób podpierać nasze ciało: na za miękkim plecy będą się wykrzywiać w łuk, z kolei na za twardym modelu kręgosłup prostuje się w nienaturalny dla niego sposób. Dlatego właśnie szukając modelu dla pary warto jest zwrócić uwagę na potrzeby obojga. Problem jednak może pojawić się, kiedy pomiędzy nimi pojawia się duża dysproporcja wagowa: co wtedy zrobić? Zasadniczo uznaje się, że twardość powinna być dopasowywana pod cięższą osobę. Warto rozważyć produkty, które posiadają siedem stref twardości, dzięki czemu zapewniają każdej partii ciała odpowiednie podparcie reagując na nacisk w sposób indywidualny. Weźmy pod uwagę także materace, gdzie za pomocą różnych metod szybko możemy zmienić twardość. Niektórzy decydują się na dwa osobne materace do spania, jednak tutaj szybko może pojawić się dyskomfort związany chociażby z rozsuwaniem się produktów.

Wypełnienie materaca

Jaki materac wybrać dla pary?Jaki materac wybrać? Piankowy czy może jednak lepszy będzie sprężynowy? Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi, jednak spróbujmy rozważyć wszystkie dostępne opcje. Zacznijmy od drugich ze wspomnianych. W tej kategorii znajdziemy chociażby wysokiej jakości modele kieszeniowe, gdzie każda ze sprężyn umieszczona została w osobnej kieszeni, dzięki czemu w bardzo indywidualny sposób reagują one na nacisk i cieszą prawdziwą wygodą, ponieważ nie tylko dostosowują się do aktualnych potrzeb partnerów, lecz także amortyzują drgania, które powstawać mogą na przykład w czasie zmiany pozycji przez jednego z nich. W szczególności warto jest tutaj zwrócić uwagę na materac typu multipocket, gdzie znajduje się jeszcze większa ilość sprężyn o mniejszej średnicy. Miłośnicy wyrobów piankowych w szczególności powinni rozważyć produkty z pianką wysokoelastyczną, która zapewnia naprawdę stabilne podparcie przyspieszając regenerację zmęczonych przez cały dzień mięśni.

Najlepszy materac dla pary!

Jaki więc model może okazać się najlepszy? Zdecydowanie warto jest zwrócić uwagę na chociażby Hilding Rock and Roll z pianką wysokoelastyczną. Dzięki zastosowaniu po dwóch stronach materiałów o różnych właściwościach z łatwością możemy zmienić jego twardość, wystarczy tylko dany model obrócić na drugą stronę. Dodatkowo gwarantuje świetną wentylację, co zdecydowanie pomaga utrzymać higienę na najwyższym poziomie w łóżku. Naszą uwagę powinien przykuć też Hilding Fandango ze sprężynami kieszeniowymi. Posiada on podwyższoną twardość, lecz jednocześnie jest elastyczny i dostosowuje się do naszych krzywizn anatomicznych. Jeśli jednak zdecydowanie wolisz obejrzeć produkty na żywo to salon w Częstochowie zaprasza!

Znalezienie idealnego materaca wbrew pozorom nie musi być czymś trudnym. Wystarczy jedynie poświęcić trochę czasu i na pewno wybierzemy idealny!