Jak wiadomo, ilu ludzi, tyle przeróżnych potrzeb i możliwości. To, w jaki sposób urządzić sypialnię zależy nie tylko od indywidualnych preferencji, ale przede wszystkim od powierzchni pomieszczenia oraz dostępnych środków. Co zatem zrobić, gdy pokój nie jest zbyt duży?

Idealne rozwiązanie dla jednej osoby

Znalezienie idealnego podłoża do snu, na którym ma spać jedna osoba jest stosunkowo proste. Nie trzeba bowiem szukać kompromisów i godzić się na rozwiązania lepsze na przykład dla drugiej połówki, a jedynie patrzeć na swoje, własne potrzeby. Warto dopasować wyrób do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Podczas zakupów warto zwracać uwagę między innymi na twardość materaca, która jest ściśle uzależniona od wagi użytkownika. Producenci stosują usystematyzowaną skalę określającą ten parametr, dzięki czemu nieco łatwiej znaleźć produkt idealny dla siebie. H1 jest na przykład oznaczeniem najbardziej miękkiego produktu, który sprawdzi się u osób poniżej 60 kg, które preferują sen na podłożu tego typu. W przypadku ograniczonego miejsca w sypialni ogromną rolę odgrywa jednak rozmiar danego podłoża do snu. W pokoju jednoosobowym z reguły doskonale sprawdza się łóżko z materacem 90×200, które daje swobodę ruchów, a jednocześnie nie zajmuje bardzo dużej przestrzeni.

Mała sypialnia kontra różne potrzeby użytkowników - jaki materac wybrać?Komfortowy sen pary na niewielkiej przestrzeni – czy to możliwe?

Wiele osób wychodzi z założenia, że niewielki metraż sypialni to gwarancja katastrofy, jeśli chodzi o komfort snu w parze. Nic bardziej mylnego! Dobrze dobrany materac spełni oczekiwania zarówno jednej, jak i drugiej osoby, nawet jeśli jego rozmiar będzie stosunkowo niewielki. W takich sytuacjach zazwyczaj poleca się materac piankowy 140×200 – wyrób, który da odpowiednią przestrzeń zarówno jednej, jak i drugiej osobie. Wnętrze zbudowane z pianek to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które cenią sobie podłoża dopasowujące się do anatomicznej budowy ciała, a jednocześnie doskonale podtrzymujące kręgosłup.

Akcesoria sypialniane – na jakie warto zwrócić uwagę?

Wiele osób wychodzi z założenia, że dobór odpowiedniego materaca to jedyny konieczny krok w stronę sukcesu. Jak się jednak okazuje, realia są zupełnie inne. Do pełni komfortu brakuje jeszcze akcesoriów sypialnianych, takich jak:

  • pościel wykonana z naturalnego, oddychającego materiału,
  • kołdra, której grubość jest dopasowana do aktualnie panującej pory roku,
  • stelaż, który zwiększa higienę użytkowania materaca,
  • poduszkę, dzięki której głowa, kark i barki użytkownika będą podparte prawidłowo – jak bowiem wiadomo, poduszka dla osoby dorosłej to coś zupełnie innego, niż na przykład poduszka do łóżeczka.

Czujesz, że materac o wymiarach 90×200 lub 140×200 może spełnić Twoje oczekiwania? Nie czekaj – postaw swój komfort na pierwszym miejscu i ciesz się doskonałą inwestycją na lata z Senna Materace!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/