Włosy to nasza wizytówka — nierzadko to rzecz, która jako jedna z pierwszych rzuca się w oczy, gdy spotykamy kogoś po raz pierwszy. Nic dziwnego, że chcemy dopilnować, aby wyglądały one na zdrowe i odżywione. Jeśli nie umiemy sami o to zadbać, nie mamy czego się obawiać – dostępnych jest wiele zabiegów fryzjerskich, dzięki którym nasze włosy będą prezentowały się wspaniale!

Dlaczego warto zadbać o włosy u fryzjera?

Pielęgnacja włosów może czasem przytłoczyć. Nierzadko jest tak, że nawet gdy kupujemy drogie kosmetyki i staramy się o nie dbać, nasze kosmyki wciąż nie prezentują się dobrze. Dla wielu osób może być to bardzo demotywujące, jako że ich starania nic nie dają. Zamiast jednak pogrążać się w rozpaczy, zastanówmy się, co jeszcze możemy zrobić. Być może potrzebne jest nam poszerzenie wiedzy na temat pielęgnacji włosów lub uważniejsza obserwacja naszych własnych kosmyków. Może się też okazać, że najlepszą opcją dla nas będzie wizyta u fryzjera. Jeśli wybierzemy zaufany i profesjonalny salon, możemy być pewni, że nie pożałujemy tej decyzji. Przekonamy się wówczas, że zdecydowanie warto zadbać o włosy u fryzjera. Jest on bowiem specjalistą, który posiada kompleksową wiedzę i często lata doświadczenia. Oceni stan naszych włosów i doradzi, co będzie dla nas najlepsze. Zrobi to zdecydowanie lepiej, niż my sami. Co więcej, korzystając z profesjonalnych, sprawdzonych usług, zyskujemy pewność, że nie zrobimy naszym włosom krzywdy, o co w domowych warunkach bardzo łatwo. Fryzjer będzie nadzorował cały proces i upewni się, że wszystko z naszymi kosmykami w porządku. Kolejny atut tego rozwiązania to fakt, że zabiegi fryzjerskie zazwyczaj utrzymują się o wiele dłużej od tych, które wykonywane są w domu. Wykorzystanie specjalnych narzędzi i produktów powoduje, że efekt jest naprawdę widoczny, a do tego długo się utrzymuje. Zanim przyjdziemy do fryzjera, warto zastanowić się nad tym, czego tak właściwie chcemy, a czego nie. Zależy nam na dogłębnym odżywieniu? A może chcemy obciąć dużą część włosów i zacząć pielęgnację od nowa? Pomyślmy też o tym, czego kategorycznie byśmy woleli uniknąć, aby zmniejszyć ryzyko nieprzyjemnych sytuacji. Przekażmy te informacje naszemu fryzjerowi, który na pewno weźmie je pod uwagę.

Jakie zabiegi fryzjerskie wybrać?Sauna parowa na włosy

Zmagasz się z puszącymi się, zniszczonymi włosami? Zapisz się na zabieg z użyciem sauny parowej. Podczas tej usługi zostajemy umieszczeni pod specjalnym urządzeniem, tzw. sauną, która wytwarza parę wodną. Pod wpływem ciepła i wilgoci łuski włosa się otwierają. W tym momencie kosmyki są o wiele bardziej podatne na działanie kosmetyków czy serum. Z tego względu przed umieszczeniem w saunie fryzjer nakłada na głowę specjalną maskę, która ma właściwości odżywcze. Z łatwością wnika w głąb włosa, po czym nawilża go i regeneruje. Na koniec zabiegu włosy są myte zimną wodą – to ma zapewnić domknięcie się łusek. W ten sposób uzyskuje się efekt wygładzonych, odżywionych włosów. Co ciekawe, cały ten proces ponadto wpływa korzystnie na porost włosów i skórę głowy. U osób, których fryzura jest bardzo zniszczona, zaleca się wykonanie go nawet kilka razy przez określony czas.

Keratynowe prostowanie

Keratynowe prostowanie włosów to coś, o czym mogliśmy wcześniej słyszeć, jako że ten zabieg cieszy się bardzo dużą popularnością. Warto jednak wiedzieć, że korzyści, które z niego płyną, to nie tylko prostowanie włosów – oprócz tego usługa ta działa też odżywiająco i naprawiająco na nie. We włosy wprasowuje się specjalny preparat keratynowy, który posiada pozytywne dla włosów właściwości. Keratyna to składnik, który naturalnie występuje w paznokciach czy włosach. Sprawia, że regeneruje strukturę włosa, sprawiając, że ubytki zostają odbudowane, a puch znika. Na skutek tego uzyskujemy efekt gładkich, prostych włosów. Co istotne, utrzymuje się on nawet do 6 miesięcy po wykonaniu zabiegu. Widzimy zatem, że warto się na niego zdecydować.

Botoks na włosy

Trochę krótsze efekty zapewnia botoks na włosy. Mimo że jego nazwa nawiązuje do zabiegu z użyciem toksyny botulinowej, to w rzeczywistości nie polega na wykorzystaniu botoksu. Jedyna rzecz, jaka łączy go z tą usługą, to sposób aplikacji, który następuje za sprawą strzykawki. W przypadku botoksu na włosy w środku strzykawki znajduje się specjalne serum, składające się z odżywczych składników. Przed jego wstrzyknięciem myje się włosy oczyszczającym szamponem, który otwiera ich łuski. Na koniec następuje za to proces ich zamknięcia. Botoks na włosy powoduje, że włosy stają się miękkie, zregenerowane i sprężyste. Jego działanie trwa do około 10 myć, czyli może utrzymywać się przez parę tygodni.

Laminowanie włosów

Dla włosów o małej objętości, cienkich i rzadkich idealnie sprawdzi się zabieg laminacji. Podczas tej usługi fryzjer wykorzystuje białka fibrylarne, które dostarczają włosom niezbędne proteiny. Rozprowadzane są one na całej długości kosmyków. Ich działanie polega na wygładzeniu, wzmocnieniu i odbudowie struktury włosa. Utrzymuje się ono do około 3 miesięcy.

Co jeszcze wpływa na stan naszych włosów?

Nawet jeśli wydawało nam się, że dla naszych włosów nie ma ratunku, przekonaliśmy się, że dostępnych jest wiele zabiegów fryzjerskich, które natychmiastowo mogą poprawić ich stan. Powinniśmy dodatkowo zadbać o nasze włosy, aby jak najdłużej cieszyć się pozytywnymi efektami. Należy zatroszczyć się o siebie od wewnątrz, jako że stan zdrowia może odbić się na naszych włosach. Suplementacja witamin i zróżnicowana dieta będzie kluczowa. Nie można zapominać też o regularnym wysypianiu się. Pomoże nam w tym dobór dopasowanego do ciała materaca. Godnym uwagi jest model https://abcsnu.pl/39-materace-140×200, a także inne produkty ze strony https://abcsnu.pl/. Ważne będzie również to, aby materac pasował do łóżka. Możemy przejrzeć dostępne opcje na https://abcsnu.pl/content/6-poradnik#Lozka-kontynentalne-i-ich-rodzaje.

Nie ma wątpliwości, że warto dbać o włosy. Posiadanie zdrowych, odżywionych kosmyków sprawia, że prezentujemy się bardziej estetycznie i elegancko. Wpływa to też na naszą pewność siebie. Aby sprawić, by nasza fryzura dobrze wyglądała, koniecznie skorzystajmy ze sprawdzonych zabiegów kosmetycznych.