Okres, w jakim znajdują się nastolatkowie, jest pełen zmian, które nie tylko dotyczą ich życia, ale także organizmu. Wówczas wciąż rozwijający się kręgosłup, odporność czy mózg zasługują na najlepsze warunki do wypoczywania, które zapewnić może jedynie materac. Zatem, dlaczego warto wyposażyć sypialnię nastolatka w komfortowy materac? 

Dlaczego sen jest ważny dla nastolatków? 

Szacuje się, że nastolatki mogą potrzebować nawet 8-10 godzin snu na dobę. Jest to istotne, z uwagi na tryb życia – ciągłe spędzanie czasu w ławce szkolnej, przed komputerem lub aktywnie. Tak naprawdę, w tym czasie wciąż następuje rozwój, a zdrowy i spokojny sen może znacząco wpłynąć na:

  • zdolności poznawcze nastolatka,
  • kondycję, zarówno fizyczną, jak i psychiczną,
  • prawidłowy rozwój kręgosłupa oraz regenerację mięśni.

Na jakość i efektywność snu ma wpływ wiele czynników, w tym materace Fit.4.Sleep.

Jaki materac dla nastolatka? Poznaj innowacyjne materace Fit.4.SleepJaką rolę pełnią materac Fit.4.Sleep w sypialni nastolatków? 

Materace Fit.4.Sleep to przede wszystkim produkty antyalergiczne, wyróżniające się wysokim stopniem wentylacji wypełnienia oraz higienicznych materiałów. Oprócz tego, zostały wyposażone w pokrowiec typu lato/zima, który latem zapobiega przegrzaniu organizmu, a zimą nie pozwala na jego wychładzanie. Jednak, oprócz tego, tkanina jest w stanie redukować liść alergenów, a także usprawniać odparowanie wilgoci, a tym samym redukując ryzyko rozwijania się pleśni i bakterii. Sam pokrowiec jest łatwy w ściągnięciu, a także możemy go wyprać w domowej pralce. Odznaczają się także szeroką dostępnością rozmiarów, dlatego możemy wyróżnić materace 90×200, 120×200 oraz 180×200 cm. Co więcej, wyróżnia tutaj możliwość dopasowania twardości, z uwagi na dwa lub cztery komforty zależne od rodzaju wypełnienia.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając materace Fit.4.Sleep? 

Istnieje pewien schemat, który warto powielać w czasie wyboru podłoża do spania. Opiera się on o fakt, iż wszystkie modele, w tym materace 80×200 oraz 160×200 cm są w stanie zapewnić zdrowy i spokojny sen – wystarczy tylko odpowiednio je wybrać. Czynność ta polega na prawidłowym dopasowaniu ich do osobistych potrzeb oraz preferencji użytkownika, co oznacza, że stawiamy na parametry dotyczące:

  • wagi,
  • wieku,
  • stanu zdrowia,
  • twardości,
  • rodzaju komfortu.

Każdy z nas jest inny, dlatego nie powinniśmy kierować się opiniami znajomych, lecz samodzielnie poszukać komfortowego podłoża do spania. Już dziś mogą nim być materace Fit.4.Sleep, zatem nie czekajmy i już dziś sprawdźmy, jakie modele w ofercie sprawdzą się w sypialni nastolatka i nie tylko!