Szacuje się, że każdy człowiek przeznacza średnio ⅓ swojego życia na sen. Nie ma co marnować tego czasu i wykorzystać go w efektywny sposób. Wówczas będziesz cieszyć się licznymi korzyściami, w tym poprawą samopoczucia pod kątem fizycznym i psychicznym. A w jaki sposób można to osiągnąć? Za najlepszy wariant uznaje się stosowanie zasad higieny snu, które mówią m.in. o odpowiednio dopasowanym do użytkownika podłożu do spania. A czy nowoczesne materace SleepMed sprawdzą się tutaj?

Po pierwsze – poprawa jakości snuJak materace SleepMed poprawiają Twoje samopoczucie?

Materace SleepMed to innowacyjne produkty, które mają korzystny wpływ na jakość snu. W ten sposób są w stanie zapewnić właściwą regenerację organizmu, a także poprawiają Twoje samopoczucie. Wynika to z faktu, iż:

  • gwarantują ergonomiczne wsparcie kręgosłupa – pozwala na to wysokiej jakości wypełnienie, na które składają się pianki wysokoelastyczne, termoelastyczne i naturalne, a także sprężyny typu Multi,
  • redukcję punktów nacisku – wykorzystują 7 stref twardości, co oznacza, że dostosowują się do głowy, barków, lędźwi, miednicy, ud, łydek i stóp, gwarantując najwyższy komfort wypoczynku,
  • izolację ruchu – wykorzystane materiały nie przenoszą drgań, dzięki czemu nie obudzimy się nawzajem swoimi ruchami,
  • regulację temperatury – przyczynia się do tego głównie technologia Airforce, która gwarantuje maksymalny obieg powietrza wewnątrz materaca,
  • idealne dopasowanie do ciała użytkownika – odpowiada za to pianka termoelastyczna oraz możliwość regulacji twardości.

Inwestycja w dobry materac SleepMed to inwestycja w zdrowie i lepszą jakość życia. Są one godne uwagi, gdyż wyróżniają się licznymi, innowacyjnymi technologiami.

Po drugie – zmniejszenie dolegliwości bólowych

Dolegliwości bólowe związane m.in. ze schorzeniami kręgosłupa znacząco obniżają komfort życia, co negatywnie wpływa również na samopoczucie. Może pojawić się drażliwość lub problemy z wykonywaniem codziennych obowiązków związanych z życiem osobistym oraz zawodowym. Zainwestowanie w materace SleepMed może znacząco zmniejszyć odczuwanie przez Ciebie dolegliwości bólowe, a wszystko to dzięki zapewnieniu odpowiedniego wsparcia! Posiadają one status wyrobu medycznego, co oznacza, że zapewniają mocne, a także solidne podparcie kręgosłupa. Jednocześnie odciążają mięśnie oraz zapewniają całemu ciału optymalną regenerację w czasie wypoczynku. Aby móc uzyskać ten status, musiały one przejść szereg rygorystycznych testów i zakończyć je pozytywnym wynikiem. Ponadto, w zmniejszeniu dolegliwości bólowych pleców pomaga innowacyjna pianka termoelastyczna. Reaguje ona na ciepło oraz ciężar ciała użytkownika, przez co idealnie dopasowuje się do anatomicznych kształtów. Zarówno pianka VitaRest®, jak i Celsius-Waterlily® posiada pozytywny wpływ na układ nerwowy, co również pomaga w łagodzeniu bólu.

Po trzecie – lepsze zdrowie psychiczne

W dzisiejszych czasach człowiek zmaga się z licznymi czynnikami, które w negatywny sposób wpływają na zdrowie psychiczne. Mowa tutaj przede wszystkim o stresie. Może on zwiększać ryzyko występowania licznych chorób, w tym depresji czy zaburzeń lękowych. W pierwszej kolejności najlepiej zadbać o zrelaksowanie się po długim i ciężkim dniu. Dzięki temu będziesz w stanie szybciej zasnąć, a także efektywniej się wyspać. A dlaczego warto o tym pamiętać? Przede wszystkim sam zdrowy sen jest w stanie zwiększyć odporność na stres, przez co będziesz w stanie lepiej sobie z nim radzić, a to nieodzownie wiąże się to z poprawą Twojego samopoczucia! Warto zatem zainwestować w najwyższej jakości materace SleepMed, które idealnie dopasowują się do potrzeb każdego użytkownika. Wynika to przede wszystkim z wykorzystania technologii pozwalającej na regulowanie twardości. Pozwala na to ruchoma warstwa pianki termoelastycznej, którą można przekładać w celu uzyskania pożądanej twardości. W ten sposób można osiągnąć aż 4 różne stopnie twardości. W ofercie SleepMed znajdują się także modele, które dodatkowo posiadają odpinany top, który w połączeniu z pianką termoelastyczną, gwarantują aż 6 stopni twardości!

Po czwarte – poprawa wydajności w ciągu dnia

Z pewnością zauważyłeś/aś, że po dobrze przespanej nocy Twoje ciało lepiej funkcjonuje. Nic dziwnego – jest on niezbędny elementem wpływającym na poprawę funkcji poznawczych, które obejmują między innymi:

  • pamięć,
  • zdolność do uczenia się nowych rzeczy,
  • zdolność do przyswajania nowych informacji,
  • czytanie ze zrozumieniem,
  • prawidłowy sposób komunikacji.

Osoby, które śpią na odpowiednio dobranym materacu SleepMed, budzą się bardziej wypoczęte i pełne energii. Lepszy sen przekłada się na większą witalność oraz chęć do podejmowania codziennych wyzwań, które stają się łatwiejsze dzięki poprawie zdolności poznawczych. Wpływa na to wiele czynników, w tym higieniczne środowisko wypoczynku. W przypadku materaców SleepMed masz pewność, że wyróżniam się one antyalergicznymi właściwościami. Wpływa na to nie tylko wypełnienie, ale także technologia Airforce. Pozwala ona na maksymalny obieg powietrza wewnątrz, co skutkuje wymiana ciepłego oraz wilgotnego powietrza na rzecz świeżego. W konsekwencji tego masz pewność, że wewnątrz nie rozwinie się pleśń czy roztocza.

Bez wątpienia materac jest kluczowym elementem wpływającym na jakość snu, a tym samym na ogólne samopoczucie i zdrowie. Najważniejsze, aby był odpowiednio dobrany do osobistych potrzeb, a także preferencji użytkownika. Wówczas zagwarantuje Ci zdrowy sen, który korzystnie wpłynie na Twoje samopoczucie. Dodatkowo korzystnie wpłynie na prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia.

wyrob

Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.